HOSTESKY | ORIENTÁLNÍ TANEC


ZELENÉ POTRAVINY

Chlorella pyrenoidosa GW

 •  Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní řasa, která se řadí do kategorie zelených potravin. Nabízí tak významnou nutriční hodnotu, kterou nenajdete u žádných jiných potravin.
  Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buněk, které se podílí na ozdravění našeho těla. Chlorella nám předává kompletní spektrum výživných látek i energii všech přírodních živlů. Pěstuje se v teplém klimatickém pásmu a tam načerpanou energií prohřívá lidský organismus. Každá buňka Chlorelly bude ze všech sil pracovat na vyčištění a posílení Vašeho těla.
 •  Má význam pro tvorbu červených krvinek a antioxidační účinky. Chlorella obsahuje dvakrát více bílkovin než luštěniny, její nejvýznamnější vlastností je detoxikační schopnost, posiluje imunitní systém.
 •  Chlorella obsahuje neuvěřitelných 54,10 mg betakarotenu, což je 10x více betakarotenu, než je obsaženo v dalším významném zdroji vitaminů – ve známé karotce.
 •  Skládá se až z 60 % z rostlinného proteinu, obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, aminokyselin a hlavně chlorofyl, jenž urychluje hojení ran a brání infekcím.
 • Chlorella je bohatá na hořčík, jenž je potřebný pro mentální zdraví, omezuje astmatické záchvaty, je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů, mírní podrážděnost a nervozitu, mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům, udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Žádná buňka v těle nemůže fungovat bez hořčíku.
 • Obsahuje CFG (růstový faktor), který má výrazný omlazující a posilující efekt. Působí silně „probioticky“, tzn. zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní (ale třeba i vaginální) mikroflóry. Růstový faktor v chlorelle zvyšuje sexuální aktivitu díky schopnosti růstového faktoru urychlovat reprodukci buněk a pochopitelně též pohlavních mužských i ženských! Sexuální aktivita je na jejich množství zcela závislá.
 • Nejbohatší zdroj chlorofylu na naší planetě.
 •  Snižuje cholesterol v séru, což napomáhá k ochraně proti srdečním chorobám.
 • Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a my lépe usínáme.
 •  Zlepšuje zažívání, zvláště pokud trpíme špatným dechem, zácpou, průjmy apod.
 •  U dětí užívající chlorellu se sníží množství výskytu respiračních onemocnění a mají silnější imunitu. Pomáhá v prevenci dětské anémie, zlepšuje vstřebávání a čistí zažívací trakt. (předchází stále častější dětské zácpě) Užití od tří let.

Desatero chlorelly:

 • Detoxikuje organismus
 • Zvyšuje imunitu
 • Čistí trávicí ústrojí, podporuje vylučování a funkci střev
 • Podporuje činnost a stabilitu nervového systému
 • Dokáže neutralizovat pH v těle, má protiplísňové působení
 • Zásobuje tělo účinnými antioxidanty (betakaroten, vitamín B)
 • Stimuluje optimální hladinu cholesterolu
 • Podporuje regeneraci jaterní tkáně
 • Napomáhá v prevenci proti nádorovým onemocněním
 • Aktivně se účastní krvetvorby

Léčebné účinky růstového faktoru:

 • Podporuje celkovou regeneraci tkání
 • Je vhodný pro organismus, který prošel léčebným zákrokem, při kterém byl vystaven jakémukoli záření
 • Zvyšuje schopnost dělení buněk
 • Významně zvyšuje schopnost růstu buněk
 • Má široké uplatnění při léčbě onemocnění kůže, zejména v případě ekzémů, popálenin, vředů nebo jiných ran, jejichž léčba a hojení je zdlouhavá
 • Používá se s dobrými výsledky při povrchovém ošetření ran, čímž dochází k rychlejšímu zacelení

Lze očekávat při jedení chlorelly nějaké očistné reakce?

U některých lidí ano. Díky chlorelle dochází k růstu užitečné mikroflóry produkující trávicí enzymy. Tím se zvyšuje hodnota konzumované stravy, ale zároveň odumírají nepřátelské organismy (např.plísně).Díky tomu může dojít ke krátkodobé plynatosti, nechutenství, nepravidelné stolici, či přechodnému výskytu kožních problémů. Tyto příznaky detoxikace mizí po 2-3 dnech, výjimečně až po týdnu. Je to projev návratu vnitřní rovnováhy, kdy tělo opět aktivně vylučuje toxické látky. Převážně nejde o alergii, ale o očistné projevy.

Chlorella omlazuje organismus očistou a sycením

Očistný a kosmetický vliv chlorofylu

Chlorella je jednobuněčná, smaragdově zelená, mikroskopická řasa. Její nádherná zeleň napovídá, že je nejbohatším zdrojem chlorofylu – rostlinného barviva. Vnitřní očista chlorofylem je zdravotní, kosmetickou i estetickou záležitostí. Užívání chlorelly je buněčnou hygienou. Chlorella obsahuje 10x víc chlorofylu než vojtěška a urychluje hojení ran, vředů a zánětů. Očistné jarní kůry účinkují především díky enzymům a chlorofylu. Organismus se zbaví zimních nečistot a zlepší se okysličení krve.

Detoxikace díky obsahu vlákniny

V počátcích zkoumání se řasa nejevila nutričně využitelná díky pevnému obalu – buněčné stěně. Proto se stěna narušuje, aby zelený trezor svůj poklad vydal. Vláknina je třívrstvá a má vyjímečnou schopnost vázat toxický odpad ze stravy. Postupně se v nás ukládají těžké kovy a jedy ze stravy a ovzduší (letité usazeniny na stěnách našich střev váží i několik kilogramů). Vláknina chlorelly tento odpad váže a odvádí z těla. Vylučování jedů je tím 3-7x urychleno! Chlorellová vláknina odpadní látky mechanicky strhává a díky absorpční schopnosti je odvádí z těla. Tím podpoří vyprazdňování i snížení hmotnosti (ne odbourávání tuku, ale odpadních látek).

Zásadité působení – základ očisty

Dík sladkostem, vařené a živočišné stravě trpíme nerovnováhou kyselin a zásad. Kyselé prostředí působí na buňky doslova ničivě. Naopak, nebezpečným organismům (především plísním) vytváří živnou půdu. Díky nerovnému prostředí prohrávají obranné buňky v boji s rakovinnými. Díky nerovnováze prohrává mikroflóra v boji s ničivými plísněmi. Zdravé novorozeně má vnitřní prostředí slabě zásadité. Pacienti v pokročilém stadiu rakoviny vykazují vysokou kyselost. Zásadotvornost zlepší podmínky poškozeným obranným mechanismům. Vznikne tak méně buněčného odpadu. Chlorella není lékem a přece léčí.

Probiotické – omlazující působení růstového faktoru

Dr. Fujimaki z Japonska izoloval substanci pojmenovanou CGF (Chlorellas Growt Factor- chlorellový růstový faktor). Je to vitalizující složka nacházející se pouze v chlorelle a nejbohatší ne ni je Chlorella pyrenoidosa. CGF z chlorelly dělá unikátní produkt. CGF unavené buňky doslova oživuje. Příkladem je vliv na střevní mikroflóru. Ta rozkládá a tráví potravu. CGF až 4x urychluje její růst! Bez mikroflóry nestrávíme prospěšné látky. CGF podporuje očistné pochody vitalizací buněk. I CGF posílí organismus ke své pomoci.

Spolupůsobení očistných složek

Žádná látka v přírodě neroste a nepůsobí samostatně. Život a sílu čerpá až spojením s dalšími látkami. Ty na její činnosti spolupracují a její užitek násobí. Teprve pochopením principu synergie, spolupůsobení a násobení vzájemných účinků, vysvětlíme zázračné účinky zelených potravin.

Bioenergetická hodnota

Chlorella je bioenergetická konzervička. Citliví lidé její bioenergetickou hodnotu vnímají. Ve svém jádru střádá energii živlů, které ji ovlivňují. Denním a nočním střídáním teplot trénuje vlastní imunitní systém. Přes den nasává energii slunce, vyhřáté vody a vzduchu (kyslík) a v noci s ní hospodaří. Nejhodnotnější sklizeň je ve večerních hodinách, kdy akumuluje nejvíc energie (stejně jako zvěř ukládající se k zimnímu spánku). I babičky kořenářky sbíraly některé byliny zásadně v noci. Ačkoliv bioenergetická hodnota nepočitatelná, je měřitelná vlastní zkušeností. Díky schopnosti využívat energetické zdroje se Chlorella pyrenoidosa za 20-24 hodin rozmnoží až 4x!

Chlorella konzerva plná vitamínů

V obsazích několika vitamínů absolutně vede. Např. supermolekuly vitamínu B12 obsahuje víc než hovězí játra či pivovarské kvasnice… Je přebohatá i na další vitamíny řady B. Tím zvyšuje odolnost proti stresu. Obsahuje molekuly mládí – antioxidanty, vitamín C (17x více než pomeranče), a především betakaroten (10x víc než karotka). Moderení teorie vidí příčinu stárnutí v působení volných radikálů. Antioxidanty zastavují jejich vražedné, kakskádovité působení a chrání buněčné stěny. Snižují množství buněčného odpadu, čímž zpomalují proces stárnutí. Buňky chráněné antioxidanty žijí radostněji a déle. Antioxidanty odpad neuklízí, ale brání jeho vzniku. Tím čistí a omlazuje orgasmus na molekulární úrovni.

Chlorella a stavební kameny života

Řasy jsou na minerály bohatší než suchozemské rostliny. Chlorella obsahuje 20x víc železa než špenát. Díky jemu, vitamínům řady B, C a chlorofylu bojuje s chudokrevností. Vápníku má 11x více než kravské mléko! Hořčík podporuje nervovou a svalovou činnost. Její minerály jsou organicky vázány a jsou maximálně využitelné! Minerály z organismu doslova vytěsňují těžké kovy. Minerály pomáhají buňkám přijmout vodu a tím umožňují vyplavení toxinů. Při jejich nedostatku se jedovaté látky látky do organismu hůře zabudují.

Chlorella – preventivní a omlazující potravina

Při běžném oparu (herpes simpex) se úspěšně bojuje aminokyselinou lysinem. Jiná aminokyselina – fenylalanin. Zrychluje myšlení. Aminokyselina tryptofan naopak tlumí bolest a zkvalitňuje spánek. Skladba chlorelly je zajímavá i proto, že obsahuje málo aminokyseliny methioninu, kterou některé rakoviny potřebují k růstu. Vyživuje tak pouze buňky zdravé a buňky zvrhlé nechává hladovět. Omlazující vliv mají i nukleové kyseliny RNA a DNA. Dr. Benjamin Frank v knize The No Afing Diet vyslovil teorii stárnutí jako důsledku snížené produkce RNA a DNA – nukleových kyselin. S poklesem jejich tvorby klesá energie a zvyšuje se náchylnost k nemocem. Dr. Minchinori Kimura zjistil, že chlorella obsahuje 10% RNA a 3% DNA (tj. 17x více než sardinky) a tím je zásobárnou omlazujících látek. Organismus nukleové kyseliny pouřívá k vlastní přestavbě.

Chlorella a tajuplný CGF

CGF řase umožňuje neuvěřitelný růst. Vzniká při intenzivní fofosyntéze. CGF buňkám pomáhá v seberekonstrukci. Pomáhá při únavových stavech a nedostatku vitality. Urychluje hojení ran a zvyšuje množství obranných krvinek. Čištěním a zásobováním organismu prodlužujeme biologický věk. Chronologické stáří je definováno datem narození. Je to počet prožitých let. To ale nevypovídá o tom, kolik let je před námi. Věk biologický vyjadřuje míru opotřebení organismu. Dvěma lidem je 40 let a jeden vypadá a cítí se na 30. Druhý, chronologicky stejně starý, vypadá na padesát a cítí se na sto. Ono vypadání a cítění se je reálný, biologický věk. Chlorella svými mechanismy prodlužuje mládí a prodlužuje biologický věk.